Browse By

Hakkımda

24 Haziran 1997 tarihinde Çayeli’nde doğdu. Yamantürk Anaokulu’nda anaokulu eğitimi aldı. İlk ve ortaoğrenimimi Çayeli’nde tamamladı. Ortaokul yıllarımda Karate, Voleybol, Satranç gibi faaliyetlerde bulundu.

2011 yılında Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesini kazandı. Lise yıllarında sosyal bir öğrenci olup bir yıl yurt başkanlığı yaptı. Lise yıllarında aynı zamanda birkaç tiyatro oyununda yer aldı.

2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünü kazandı. Üniversitenin ilk yılında Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nda Çelebi Hava Servisi şirketinde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı. Çalışma hayatı boyunca birçok departmanda ve birçok havalimanında çalıştı. Kocaeli Üniversite Havacılık Kulübünde bir yıl boyunca Başkan Yardımcılığı yapıp ve kulübün gelişime yardımcı oldu. Herkes İçin Havacılık Derneği ile 2016 Airshow’da tanışan Kazım Şerifoğlu sırasıyla Üye, Aktif Ekip, İl Başkan Yardımcısı, İl Başkanı görevlerinde bulundu. Bir yıl kadar da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Onursal Üye olarak emekliye ayrıldı .2017 yılında Havacılık Kulübü bünyesinde 10 etkinliğin Herkes İçin Havacılık Derneği bünyesinde 13 etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sağladı.

Lise ve üniversite yıllarında bir çok farklı işte çalışarak kendini geliştirdi ve tecrübeler kazandı..

Mezun olana kadar Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nda Harekat Memuru olarak çalıştıktan sonra İstanbul Havalimanı’na geçiş yaptı ve orada da 8 ay boyunca Harekat Memurluğu görevini sürdürdü. Çelebi Hava Servisinde toplam 3 yıl 8 ay çalıştı. Şimdi Türk Hava Yolları Teknik firmasında Uçak Bakım Planlama Memuru olarak çalışmaktadır.

Pratik, yardımsever ve araştırmacı biri olan Kazım Şerifoğlu hobi olarak koleksiyon yapmakta, bisiklet sürmekte ve kendi sitesinde( 🙂 ) yazılar yazmaktadır.

Memleketinden ötürü balık tutmayı ve yüzmeyi çok sevmekte fırsat buldukça bu aktiviteleri icra etmeye çalışmaktadır.

 

 

test